ТОП-10 пріоритетних напрямків роботи МОН у 2019 році

admin 20 Янв, 2019 12:59 ПП | Категория Новости | Нет комментариев

Міністерством освіти та науки України визначено основні напрямки роботи на 2019 рік, про що на прес-конференції повідомила його очільниця Лілія Гриневич.

Освітній портал «Всеосвіта» пропонує вашій увазі топ-10 заявлених пріоритетів, серед яких:

  1. Подальший розвиток реформи Нової української школи, впровадження нового Державного стандарту базової освіти

Розвиток нової реформи вважається одним з пріоритетних завдань у роботі Міністерства на майбутній рік. Його планують розробляти у двох основних напрямках: оснащення шкіл сучасним обладнанням та перепідготовка вчителів.

Очільниця МОН також пообіцяла врахувати усі виклики, які супроводжували запровадження реформи на першому етапі.

2. Захист гідності кожного учня в НУШ

Цей пункт передбачає запобігання у школі насильству з боку учнів та вчителів, впровадження інклюзії, в тому числі, наявність доступних вбиралень для «особливих» учнів, та наявність як таких вбиралень для дітей у сільській місцевості.

3. Впровадження механізмів для професійного росту педагогів

Серед таких механізмів Лілія Гриневич назвала два основних: добровільна сертифікація, внаслідок якої заробітна плата вчителя може бути збільшена на 20 %, та виділення коштів на підвищення кваліфікації, які вчитель може використати у відповідних закладах, обираючи їх на власний розсуд.

4. Запровадження посади освітнього омбудсмена

Для захисту прав сторін у сфері освіти запроваджується посада освітнього омбудсмена. Поява даної інституції передбачена новим законом «Про освіту», а посадові обов’язки освітнього «рефері» затверджені з врахуванням зауважень та пропозицій Кабміну.

5.Оснащення сільських шкіл комп’ютерами з виходом у всесвітню мережу Інтернет

У вік стрімкого розвитку технологій випускник школи, як пояснила міністр освіти, не може залишитись необізнаним у роботі з цифровими ресурсами та повинен отримувати усі необхідні компетентності ХХІ сторіччя ще під час навчання у школі.

6. Подальший розвиток реформи профільної освіти

Крім створення навчально-практичних центрів, реформування зазначеної галузі у поточному році передбачає реалізацію інфраструктурного проекту спільно з ЄС. Масштабний проект МОН України та Європейського союзу оцінюється у 58 млн євро, які планується витратити, в тому числі, на розвиток дуальної освіти для наших студентів.

7. Запровадження Національної системи кваліфікацій

Таку систему, зі слів міністра, буде впроваджено з метою гармонізації української та європейської систем рівнів професійних кваліфікацій, а також для встановлення тісного зв’язку між освітою та ринком праці.

8. Початок роботи новоствореного Національного фонду досліджень

Створений в Україні орган відповідатиме за розподіл коштів, так званих грантів, які виділяються державою на фундаментальні наукові дослідження та експериментальні розробки, відповідно до їх пріоритетності – пояснила Л. Гриневич.

9. Відкриття та розширення мережі центрів колективного користування науковим обладнанням для закладів вищої освіти

У свої доповіді на прес-конференції очільниця МОН пояснила, що такі центри створюються з метою доступності сучасного наукового обладнання для молодих науковців попри їх надвисоку вартість. Досвід у створенні було перейнято у наших європейських колег, а на початок року мережа налічує вже 8 таких центрів.

10. Збільшення фінансування науки в закладах вищої освіти

Фінанси від держави, які отримають університети, розподілятимуться ще й за пріоритетністю тих чи інших досліджень, їх значень для розвитку науки на сучасному етапі. Ці кошти також буде використано для виплат зарплати техперсоналу лабораторій та оновлення застарілого обладнання.

Дізнатись про підсумки роботи МОН у 2018 році та прочитати пояснення Лілії Гриневич з питань сертифікації вчителів ви можете на офіційному сайті порталу «Всеосвіта» у розділі «Новини». Наші журналісти також раді повідомити й інші актуальні новини у галузі освіти та розповісти унікальні освітянські історії, зібрані у різних куточках України.

Джерело: https://vseosvita.ua

Добавить комментарий

XHTML: Теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>