«УДАР» вимагає призначити вибори мера Києва

admin 24 мая, 2012 04:04 ПП | Категория Новости | Нет комментариев

Фракція «УДАР Віталія Кличка» в Київраді звертається до Верховної Ради з вимогою припинити протиправну бездіяльність та призначити вибори Київського міського голови. Про це заявив лідер партії «УДАР» Віталій Кличко під час сесії Київської міської ради.

За словами політика, чотири роки тому кияни обирали на позачергових виборах Київського міського голову та депутатів Київради. «Рівно 4 роки тому кияни обирали на позачергових виборах Київського міського голову та депутатів Київради. Відповідно до ч. 2 ст. 141 Конституції України в редакції на час проведення позачергових виборів, Київського міського голову обирали терміном на 4 роки. Зважаючи, що вибори були позачерговими, чергові вибори Київського міського голови та депутатів Київради мали бути оголошені 31 жовтня 2010 року. Втім, місто Київ було незаконно вилучено з виборчого процесу», – йдеться в заяві Кличка.

За словами політика,Черновецький вступив на посаду 3 червня 2008 року, відтак саме з цього дня у 2012 році за ч. 1 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» Київський міський голова Леонід Черновецький є нелегітимним та не має законних підстав виконувати свої повноваження.

«За звичною практикою, чергові вибори призначаються за 60 днів до дня закінчення повноважень міського голови. Але Верховна Рада України сьогодні свідомо не приймає такого рішення, чим демонструє зневагу до киян та руйнує місцеве самоврядування у столиці», – йдеться в заяві Кличка.

«Відповідно до рішень Конституційного Суду України від 18 листопада 2010 №3-в, від 28 квітня 2009 №8-рп та від 10 червня 2009 №14-рп періодичність проведення виборів до органів місцевого самоврядування, строк їхніх повноважень є вагомими чинниками демократії, важливим інститутом гарантії реалізації виборчих прав громадян. Призначення виборів за наявності законних підстав має для Верховної Ради України обов’язків характер. Відміна виборів до органів місцевого самоврядування чи перенесення строків їх проведення є порушенням прав громадян», – наголошує Кличко.

«Наша фракція вважає неприпустимою практику підміни Закону політичною доцільністю. Вибори Київського міського голови мали пройти не пізніше останньої неділі травня 2012 року. Тому фракція «УДАР Віталія Кличка» сьогодні звертається до Верховної Ради з вимогою припинити протиправну бездіяльність та призначити вибори Київського міського голови», – йдеться в заяві.

Добавить комментарий

XHTML: Теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>