Ющенко является недобросовестным потерпевшим – Пшонка

admin 17 Апр, 2011 10:48 ДП | Категория Новости | Нет комментариев

Генеральный прокурор Украины заявляет о скорой передаче дела экс-президента в суд. По словам Виктора Пшонки, в ближайшем времени Леонид Кучма получит для ознакомления материалы уголовного дела. Об этом, и других резонансных расследованиях – в эксклюзивном интервью Генерального прокурора Украины нашей программе.

Вікторе Павловичу, добрий вечір, дякуємо, що погодилися відповісти на кілька запитань. Перше, про що б хотілося задати запитання – кримінальна справа стосовно колишнього президента України Леоніда Кучми – на якому етапі зараз розслідування, чи має продовження ця справа?

– Слідство на завершенні розслідування цієї справи. Декілька днів слідству необхідно для того, щоб завершити розслідувати цю справу, остаточно пред’явити обвинувачення Кучмі і потім, після ознайомлення із матеріалами цієї справи особисто ним і його адвокатами справа може бути направлена до суду.

Ще один колишній президент, Віктор Ющенко, згадується в контексті дій генерального прокурора, вірніше – генеральна прокуратура каже, що може припинити розслідування в справі через те, що, начебто, екс-президенти не хочуть співробітничати з генпрокуратурою – чи так це?

– Це так. Я б сказав відверто, що сьогодні недобросовісним потерпілим являється екс-президент Ющенко. Він повинен як потерпілий бути зацікавлений в об’єктивності, установленню істини, в активності по проведенні слідства. Цього, на жаль, немає. І ті слідчі дії, які йому пропонуються, і включаючи експертизи, і включаючи інші слідчі дії, він від них ухиляється.

І ще одна з резонансних справ. Наскільки я розумію, кримінальна справа проти колишнього прем’єра Юлії Тимошенко з приводу підписання газових угод 2009 року – чи є ця кримінальна справа і яким чином зараз відбувається розслідування?

– Порушена така кримінальна справа. Постанова про порушення кримінальної справи особисто вручена Тимошенко. Вона процесуально получила всю постанову під підпис слідчого. Далі по цій справі порушена також кримінальна справа по Дубині, і йому об’явлена підписка про невиїзд, ідуть активні слідчі дії. Відомо, що Тимошенко одноосібно, без погодження з урядом прийняла те рішення, яке було економічно не вигідно для держави. На той час було 179 доларів ціна за газ. При підписанні угоди стала від базової ціни 450 доларів за тисячу кубометрів газу. Слідство все це виясняє. Матеріали ми получили від Служби безпеки України. Чому займалася Служба безпеки – відомо. Тому що мова йде про національну небезпеку і економічну небезпеку держави.

Дякуємо, Вікторе Павловичу, за ваші відповіді і бажаємо успіхів у вашій нелегкій праці, про яку ви сьогодні нам розказували.

– Дякую і вам, до зустрічі.

podrobnosti.ua

Добавить комментарий

XHTML: Теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>